ایمیل مارکتینگ

  Project Description

  بهبود و تداوم رابطه با مشتری با ایمیل مارکتینگ

  ۵۹٪ از بازاریاب ها می گویند ایمیل ، بهترین ابزار دیجیتال مارکتینگ با بازگشت سرمایه بالا است.

  ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یک روش اصولی برای ایجاد وفاداری مشتریان به یک کسب و کار بوده و عاملی مهم در فروش محصولات و خدمات به‌حساب می‌آید. شما از طریق ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی می‌توانید مشتریان و یا کاربران سایت خود را همیشه در کنار خود داشته باشید.
  در این مدل از بازاریابی دیجیتال شما ابتدا باید ایمیل کاربران سایت خود را بصورت هوشمند دریافت کنید، سپس از طریق ابزارهای ایمیل مارکتینگ و سرویس‌های ارسال ایمیل انبوه، برای آنها ایمیل‌های هدفمند ارسال کنید.
  ایمیل مارکتینگ به اصطلاح مانند شمشیر دو لبه است. اگر آن را درست و اصولی انجام دهید، مشتریان شما بیشتر و وفادارتر خواهند شد و فروش شما طبیعتا افزایش پیدا خواهد کرد و همچنین از طرف دیگر در صورت ارسال ایمیل‌های متوالی و بی‌ارزش می‌توانید مشتریان را از دست داده و همچنین به اعتبار برند خود لطمه وارد کنید.

  امروزه به لطف تلفن های همراه و اینترنت های سیار، ایمیل ها در دسترس همگان قرار گرفتند. ایمیل ها به همان راحتی پیامک یا شبکه های اجتماعی دیده می شوند. در چنین دنیای مدرنی، اهمیت بحث بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ چندین برابر می شود.

  به زبانی ساده تر برای موفقیت در امر بازاریابی ایمیل، شما به یک پایگاه داده بسیار قوی نیاز دارید. منظور از این پایگاه ایمیل های شخصی و کاری مخاطبین شماست. با استفاده از این پایگاه داده، برنامه های متنوع و هدفمندی برای مخاطبین خود ایجاد می‌کنید. تبلیغات به روش بازاریابی ایمیل از روش های مقرون به صرفه تبلیغات است. این روش به نسبت دیگر ابزار های تبلیغاتی، با صرف کمترین هزینه؛ شما را به مقصود خود می رساند.

  سیب دیتا با بیش از ۳ میلیون ایمیل داخلی و ده میلیون ایمیل خارجی، از پایگاه داده قوی برخوردار است. به کمک این ایمیل ها، ترافیک بیشتری بر روی سایت شما سرازیر شده و فروش شما از طریق ایمیل چندین برابر می شود.

  ۶ دلیل مهم و حیاتی استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب و کار شما

  1. امکان شخصی سازی: این روش این امکان را میدهد تا در زمان تعیین شده برای یک مشتری خاص ایمیل ارسال کنیم. برای شرکتی که میخواهد تاریخ تولد یک مشتری خاص را تبریک بگوید و 50 درصد تخفیف خرید برایش لحاظ کند، ایمیل مارکتینگ انتخاب خوبی خواهد بود.
  2. صرفه جویی در زمان و هزینه: ارسال ایمیل دسته جمعی روشی است که به کمک آن میتوان با صرف کمترین زمان و هزینه، حجم زیادی از اطلاعات را به طیف وسیعی از افراد ارسال کرد.
  3. تفکیک بازار هدف: ایمیل مارکتینگ امکان تفکیک مشتریان را میدهد و میتوان طبق استراتژی از پیش تعیین شده، برای هر کدام از آنها مطالب مجزایی را به صورت اتوماتیک ارسال کرد.
  4. بهبود رنکینگ: ارسال ایمیل تبلیغاتی با محتوای جذاب باعث میشود افراد بیشتری از وبسایت شما بازدید کنند و افزایش آمار بازدیدکنندگان از وبسایت در بهبود رنکینگ گوگل تاثیر بسزایی دارد.
  5. امکان ردیابی دقیق: ارسال ایمیل هدفمند این امکان را میدهد تا متوجه شویم چند درصد از از افراد مطالب ایمیل های ارسالی را مطالعه کردند و همچنین میتوانیم متوجه شویم که هر مشتری به خواندن چه نوع محتوایی علاقه بیشتری نشان میدهد و در نهایت با تحلیل رفتار مشتریان میتوانیم ارتباطی قویتر با آنها داشته باشیم.
  6. هدفمند بودن: هدفمند بودن در روشهای بازاریابی باعث کنترل هزینه ها و اثر بخشی بالاتر میشود. خوشبختانه ایمیل مارکتینگ این امکان را فراهم کرده تا تبلیغات و سایر محتوا را بصورت کاملا برنامه ریزی شده و هدفمند ارسال نماییم.

  در نتیجه اجرای درست اصول ایمیل مارکتینگ، به رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی کمک می کند و روی بهینه سازی سایت شما تاثیر می گذارد. شاید تاکنون با روش هایی مانند تولید محتوای با کیفیت، بک لینک و مانند اینها به دنبال بهبود سئوی سایت خود بودید. در این نوشته با اهمیت ایمیل مارکتینگ در سئو آشنا شدید و دانستید که اجرای ایمیل مارکتینگ تا چه اندازه روی سئوی وب سایت شما تاثیر مثبتی می گذارد. از امروز می توانید روی ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از روشهای مناسب برای بهینه سازی وب سایت خود حساب کنید و اصول آن را یاد بگیرید.

  ما آماده کمک و راهنمایی هستیم

  برای بدست آوردن راه‌حل‌های پیشرفته، خدمات دیجیتال مارکتینگ ۳۶۰ درجه و پشتیبانی برای کسب و کار خود با ما در تماس باشید.